4. Sınıf Matematik Problemleri

1. Bir kömür satıcısı elindeki kömürleri 35 kiloluk torbalara koyduğunda 96 torba oluyor. Bu kömürleri 60 kiloluk torbalara koysaydı kaç torba daha az kullanırdı?

2. Benim yaşım annemin yaşının yarısından 8 eksiktir. Annemin yaşı ise dedemin yaşının 2/5 si kadardır. Dedemin yaşı 85 olduğuna göre Ben doğduğumda dedem kaç yaşındaydı?

3. Bir kömür satıcısı elindeki kömürleri 35 kiloluk torbalara koyduğunda 96 torba oluyor. Bu kömürleri 60 kiloluk torbalara koysaydı kaç torba daha az kullanırdı?

4. Benim yaşım annemin yaşının yarısından 8 eksiktir. Annemin yaşı ise dedemin yaşının 2/5 si kadardır. Dedemin yaşı 85 olduğuna göre Ben doğduğumda dedem kaç yaşındaydı?

5. Bir kömür satıcısı elindeki kömürleri 35 kiloluk torbalara koyduğunda 96 torba oluyor. Bu kömürleri 60 kiloluk torbalara koysaydı kaç torba daha az kullanırdı?

6. Benim yaşım annemin yaşının yarısından 8 eksiktir. Annemin yaşı ise dedemin yaşının 2/5 si kadardır. Dedemin yaşı 85 olduğuna göre Ben doğduğumda dedem kaç yaşındaydı?

7. Bir kömür satıcısı elindeki kömürleri 35 kiloluk torbalara koyduğunda 96 torba oluyor. Bu kömürleri 60 kiloluk torbalara koysaydı kaç torba daha az kullanırdı?

8. Benim yaşım annemin yaşının yarısından 8 eksiktir. Annemin yaşı ise dedemin yaşının 2/5 si kadardır. Dedemin yaşı 85 olduğuna göre Ben doğduğumda dedem kaç yaşındaydı?

Bir cevap yazın