4 İşlem Problemleri 2. Sınıf Matematik Uzaktan Eğitim

1. Erva 16 adet portakalı 4 kasaya eşit olarak paylaştırmak istiyor. Erva’nın paylaştırdığı kasalarda kaçar adet portakal olur.

2. Azra 9 yaşındadır. Annesinin yaşı Azra’nın yaşının 4 katıdır. Azra’nın annesi kaç yaşındadır?

3. Beyza ve Doğan okuma yarışması yapmaktadır. Beyza her gün 17 sayfa, Doğan ise 20 sayfa kitap okumaktadır. 3. günün sonunda Beyza ile Doğan toplam kaç sayfa kitap okumuş olur?

4. Emir kütüphane görevlisidir. 50 adet kitabı 5 rafa eşit bir şekilde yerleştirmesi gerektirmektedir. Emir’in kitapları eşit bir şekilde yerleştirmesi için kaç adet rafa ihtiyacı vardır.

5. 20 adet kalemi Duru, Zeynep, Nisa, Eren aralarında eşit olarak paylaşmak istemektedir. Her birine kaçar adet kalem düşer bulunuz?

6. Zehra aklında tutmuş olduğu sayıyı 5 ile çarpıp 3 eklediğinde 23 elde ediyor. Zehra aklında hangi sayıyı tutmuş olabilir?

7. Küçük tabakta 3 elma, büyük tabakta da küçük tabaktaki elmaların 4 katından 2 eksik elma vardır. Küçük ve Büyük tabakta toplam kaç elma vardır?

8. Nazmi’nin bahçesinde 29 vişne fidanı, 16 elma fidanı ve 25 adet te kayısı fidanı vardır. Nazmi’nin bahçesinde toplam kaç adet fidan vardır?

9. 80 sayısının 74 eksiğinin 5 katı kaçtır?

10.Bedirhan tanesi 3tl olan kalemlerden 6 adet alır. Kasaya 20TL verir. Bedirhan kaç TL para üstü almalıdır?

Comments

Bir cevap yazın